Home / Z / ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZIP Dosyası Nasıl Açılır?

ZIP Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.

Bilgisayarınızda bulduğunuz veya e-posta eki olarak aldığınız bir ZIP dosyasını nasıl görüntüleyeceğinizi ve bunun ne için olduğunu göstereceğiz.

ZIP dosyası nedir?

ZIP dosya türü öncelikle Sıkıştırılmış Arşiv Dosyası ile ilişkilidir .

Birden çok dizinde yalnızca bir dosya veya çok sayıda dosya içerebilir. ZIP yardımcı programları, tek dosyaları veya tam bir dizin yapısını ayıklamanıza olanak tanır.

ZIP dosyası nasıl açılır?

ZIP dosyasını açmak için Sıkıştırılmış Arşiv Dosyası gibi uygun bir yazılıma ihtiyacınız var . Uygun bir yazılım olmadan, ” Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz? ” (Windows 10) veya ” Windows bu dosyayı açamıyor ” (Windows 7) veya benzer bir Mac / iPhone / Android uyarısı alacaksınız. ZIP dosyanızı doğru bir şekilde açamıyorsanız, dosyayı sağ tıklayın veya uzun basın. Ardından “Birlikte aç” ı tıklayın ve bir uygulama seçin.

Dosya Türü: Sıkıştırılmış Dosya Biçimi

Dosya Bilgisi: Winzip isimli program tarafından açılabilir.

Tavsiyemiz; bunun yerine winrar programını kullanın çünkü çok daha fazla dosya çeşidini açıyor. Rar ve GZIP gibi farklı sıkıştırılmış dosyaları da açabilir:

Kullanılan Programlar: Winrar, WinZip (mac ve Windows versiyonları),

Amacımız, *zip uzantılı bir dosyanın ne olduğunu ve nasıl açılacağını anlamanıza yardımcı olmaktır.

Bu sayfada listelenen dosya türü, dosya formatı açıklaması ve Windows programları ayrı ayrı araştırılmış ve dosyasinasilacilir.com ekibi tarafından doğrulanmıştır. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve doğruladığımız dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.

Karşılaştığınız sorunları yada farklı dosya türlerini açmakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki iletişim formu yardımıyla bize ulaştırabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir