1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
WINDOWSLIVECONTACT Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Msn

Dosya Bilgisi: MSN Live sohbet programı tarafından kaydedilmiş dosyalardır. C:Documents and Settings[kullanici]Contacts klasöründe bulunur.

Bu dosyalar iletişim listesindeki kişilere ait email ve imza gibi bilgileri barındırır. hangi dosyanın kime ait olduğu contactcoll.cache dosyasında yazılıdır. Fakat WindowsLiveContact dosyaları güvenlik sebebi ile şifrelenmiştir. Direkt olarak açıp okuyamazsınız. Eğer şifresiz olsaydı Trojan virüsleri de bu dosyaları açıp önemli bilgilerinizi ele geçirirdi. Veya siz msn açtıktan sonra birileri gelip bu dosyalardan arkadaşlarınızın adreslerini alabilirdi.

Şifreyi çözmek için gerekli olan bilgi internete bağlandığınızda MSN live tarafından Microsoft sitesinden aktarılmaktadır. Eğer bu dosyaları açacak bir program olsaydı bile aynı şifreyi Microsofttan almanız gerekirdi.(Şu anda öyle bir program bulunmuyor)

Kullanılan Programlar: Messenger Live


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.