1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
TR Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Türkiye web sayfası uzantısı

Dosya Bilgisi:

Tüm domain uzantıları için bakınız: domain isimleri

TR: web sayfaları için eklenen ülke belirten uzantıdır. COM,NET gibi web sayfaları uzantısı dünyada herhangi bir bölgeyi temisil edebilir, fakat COM.TR olan bir web sayfasının Türkiyede olduğu hemen anlaşılmaktadır.

.TR web sayfası uzantıları istanbul ODTÜ üniversitesi tarafından verilmektedir. Herhangi bir kurum veya kişinin com.tr uzantılı web sayfası alabilmesi için bu okula başvuruda bulunarak vergi levhası ve kimlik fotokopisi gibi gerekli belgeleri fax çekmesi gereklidir. Web sayfasını iptal etmek için aynı şekilde gerekli belgeyi imzalayarak fax çekmek gerekir.
Odtü okulundan alınan .com.tr domain ücretleri sadece birkaç saniyede alınabilen .com uzantısına göre daha pahalıdır, ve fax çekme gibi çağın gerisinde kalmış yöntemler kullanmaları TR uzantısını almak isteyenler için birçok caydırıcı işlemin ilkidir.

Başvuruda gerekli belgeleri öğrenmek için buraya bakabilirsiniz: muhtardan kametgah vs.

Kullanılan Programlar: Internet Explorer, Firefox, Safari,Opera vs…


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.