1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
IES Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Genel kullanım için ışık dağılım dosyası – IESNA Photometric File Data

Dosya Bilgisi: Daha çok 3D yazılımlarında ve aydınlatma hesabı yapan programlarda kullanılan bir dosyadır. içersinde Lambanın tipine uygun ışık dağılımı bilgisi vardır. tabii sadee lambalar değil Güneş gibi ışık kaynakları için de gerçekçi değerler almak amacıla IES Sun gibi bu amaç için özel olarak üretilmiş ışıklar kullanılabilir.

3Dsmax,Maya,Lightwave gibi birçok 3D programında kullanılmaktadır. Bu dosyaları bulmak için lamba üretici firmaların web sayfasında teknik bölümlere bakabilirsiniz. genelde arşiv şeklinde CD olara ksatılır ama yeni lamba türlerinin ies dosyalarını sitelerinden mutlaka verirler. Örneğin: 3Dsmax ile kullanmak için spot şeklinde bir ışık kaynağı seçip ışık paramatrelerini WEB olarak ayarlayın. buradaki web kelimesi IES dosyasını ifade eder. daha sonra sağ alt bölümde dosya seçim kutusu görürsünüz. buraya ies dosyasını çağırın.

Kullanılan Programlar: 3dsmax


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.