1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
DCR Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Kodak ham resim dosyası, Shockwave Media dosyası

Dosya Bilgisi:

1-Kodak Ham resim dosyası:

Genelde Kodak marka dijital fotoğraf makinelerinde kaydedilmiş ham resim dosyasıdır. Ham dosya(RAW) denilmesinin sebeb iresim üzerine herhangi bir düzenleme işlemi uygulanmadan makineden çıktığı gibi kullanıcıya verilmesidir. Resim üzerinde herhangi bir sıkıştırma işlemi veya ışık/renk düzeltme işlemi bulunmaz. bu sebeple dosya boyu çok büyük olabilir.DCR dosyası photoshop gibi güncel bir resim programıyla veya Acdsee gibi önizleme programları ile açılabilir.
http://www.kodak.com/global/en/professional/products/cameras/looks/looksMain.jhtml?id=0.3.8.34.7.12.3.10.5&lc=en

2-Shockwave Media Dosyası:

Shockwave formatında kaydedilmiş ve internette kullanılmak üzere hazırlanmış animasyon dosyasıdır. Flash ile hazırlanan SWF dosyalarına benzer fakat Adobe Director ile hazırlanmıştır.Genelde internet oyunları veya daha gelişmiş uygulamalar için kullanılmaktadır. Director programı Macromedia firması tarafındna üretilmiş ve 2005 yılında Adobe tarafından satın alınmıştır.

DCR dosyasını Shockwave player ile açabilirsiniz:

http://www.adobe.com/products/shockwaveplayer/

Kullanılan Programlar: Acdsee


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.