1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
CHK Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Windows CHKDISK dosyaları

Dosya Bilgisi: Windows Yanlışlıkla aniden kapatılırsa veya elektrik kesildiğinde istemeden kapanırsa o sırada açık olan dosyalar bozulabilir. ve kaydedilmemiş dosyalar disk üzerinde bozuk bilgi olarak görünür. Windows tekrar açıldığında CHKDISK ile gerekli taramayı yaparak bu bozuk dosyaları bulur ve onları CHK uzantılı yeni dosyalara dönüştürür.

C: sürücüsünde bulunan CHK uzantılı bu dosyalar büyük ihtimalle yarım olduğu için işe yaramaz. CHK dosyalarını Silmenizde sakınca yoktur. kullanmak istiyorsanız dosya uzantısını açmak isteidğiniz şekilde değiştirmelisiniz. örneğin onların Word dosyası olduğunu düşünüyorsanız CHK yerine DOC yazmalısınız. (Dosyaya sağ tıklayıp “Ad Değiştir” diyerek değiştirebilirsiniz.)

Kullanılan Programlar: Windows CheckDisk


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.