1,312 Kayıtlı Dosya Uzantısı
ASP Dosyası Nasıl Açılır? hakkındaki bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aşağıda dosya türü ve dosya bilgisinden bahsedilmiştir. Dosyayı açan programı indirmek için aşağıdaki konudaki bağlantıya tıklayınız.
asagida
arama

Dosya Türü: Active Server Pages

Dosya Bilgisi: İnternet sayfasıdır. explorer bazan hata yapıp sayfayı asp olarak kaydedebilir. Eğer o sırada indirmeye çalıştığınız dosyanın türünü biliyorsanız onu yazın aksi halde dosya uzantısını HTM olarak değiştirirseniz çift tıklayıp explorer ile okuyabilirsiniz.

Eğer bu sayfayı internetten zipli bir dosya indirmeye çalışırken elde ettiyseniz büyük ihtimalle kullandığınız indirme programına izin verilmediği için dosya yerine hata sayfasını kaydetmiş olabilir. Özellikle dosya boyutu 500 Kb gibi küçük ise bu zipli bir dosya değil hata mesajı içeren sayfadır. Uzantısını HTM yaparak okuyabilirsiniz. Normal kullanımda ise, ASP web sayfası tasarlayanların kullandığı bir dosya türüdür. Microsoft Frontpage ile açılıp kodlaması yapılabilir.

Kullanılan Programlar: Görüntülemek için internet explorer, Düzenlemek için Dreameaver

internet sayfasıdır. explorer bazan hata yapıp sayfayı asp olarak kaydedebilir. Eğer o sırada indirmeye çalıştığınız dosyanın türünü biliyorsanız onu yazın aksi halde dosya uzantısını HTM olarak değiştirirseniz çift tıklayıp explorer ile okuyabilirsiniz.

* Eğer bu sayfayı internetten zipli bir dosya indirmeye çalışırken elde ettiyseniz büyük ihtimalle kullandığınız indirme programına izin verilmediği için dosya yerine hata sayfasını kaydetmiş olabilir. Özellikle dosya boyutu 500 Kb gibi küçük ise bu zipli bir dosya değil hata mesajı içeren sayfadır. Uzantısını HTM yaparak okuyabilirsiniz.

* Normal kullanımda ise, ASP web sayfası tasarlayanların kullandığı bir dosya türüdür. Microsoft Frontpage ile açılıp kodlaması yapılabilir.


    Bu yazı için daha yorum yapılmamış.
    Soru sormak veya bildiklerinizi paylaşmak istermisiniz?

Hemen bir soru sor veya yorum yaz:

Dosyasinasilacilir.com adında anlaşılabileceği gibi dosya uzantıları hakkında bilgi veren, bir dosya uzantısının ne olduğunu ve nasıl açılabileceğini gösteren ücretsiz bir servistir.
© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi DMCA Protection ile lisanslanmıştır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.